چهارشنبه , خرداد ۳۰ ۱۴۰۳
خانه / اخبار / معرفی رشته «طراحی و توسعه صفحات وب»

معرفی رشته «طراحی و توسعه صفحات وب»

معرفی رشته «طراحی و توسعه صفحات وب»

فارغ‌التحصیلان رشته «طراحی و توسعه صفحات وب» به طور ویژه می‌توانند طراحی و پشتیبانی سایت‌های اینترنتی را انجام دهند.

 *معرفی رشته

هدف این رشته تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه ایجاد صفحات وب ایستا و پویا با استفاده از Html و PHP و JavaScript استفاده از نرم‌افزارهای Photoshop و Flash و Dreamweaver است.

*سطح آموزشی مهارت‌ها

در این دوره تحصیلی مهارت‌های لازم در کار کردن با برنامه‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی زیر به دست می‌آید:

ـ Dreamweaver

ـ Photoshop

ـ Flash

ـ JavaScript

ـ PHP

ـ Visual Basic

ـ Office

*آینده تحصیلی و شغلی

زمینه‌های اشتغال مهارت آموختگان رشته طراحی و توسعه صفحات وب:

فارغ‌التحصیلان این رشته به طور ویژه می‌توانند ایجاد طراحی و پشتیبانی سایت‌های اینترنتی را انجام دهند، اما به طور عمومی مشاغل زیر را نیز می‌توانند برعهده بگیرند:

۱ـ منشی کامپیوتری، ۲ـ مسئول کارگاه‌های آموزشی، ۳ـ کمک مربی آموزش کامپیوتر، ۴ـ راهبر سیستم‌های کاربردی کامپیوتر، ۵ـ مسئول آرشیوهای نرم‌افزاری، ۶ـ کمک برنامه‌ساز سیستم‌های کاربردی کامپیوتر، ۷ـ برنامه‌ساز سیستم‌های کاربردی کامپیوتر، ۸ـ مربی آموزش کامپیوتر، ۹ـ دستیار تولیدکننده سیستم‌های کامپیوتر، ۱۰ـ مستندساز سیستم‌های کامپیوتر، ۱۱ـ نصاب و راهبر دستگاه‌های کامپیوتر، ۱۲ـ سرپرست اطاق کامپیوتر، ۱۳ـ سرپرست راهبری شبکه‌های محلی کامپیوتر، ۱۴ـ راهبر روندهای کنترل فرایندهای صنعتی.

*آینده تحصیلی و شغلی

دانش‌آموزان این رشته پس از گذراندن دروس خود با موفقیت مدرک دیپلم طراحی و توسعه صفحات وب را کسب می‌نمایند که در صورت علاقه به تحصیل می‌توانند به طرق ذیل در سطوح بالاتر ادامه تحصیل دهند:

بدون گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در آزمون سراسری دوره کاردانی پیوسته شرکت کرده و پس از احراز قبولی در یکی از آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.

بدون گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در آزمون ورودی آموزشکده‌های وابسته به دانشگاه جامع تکنولوژی (علمی ـ کاربردی) شرکت کرده و پس از احراز قبولی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.

بدون گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده و پس از احراز قبولی، در دوره کاردانی پیوسته ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.

بدون گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی در آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی شرکت نموده و پس از احراز قبولی، در دوره کاردانی پیوسته ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.

در آزمون تغییر رشته یکی از دوره‌های پیش‌دانشگاهی هنر، علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی شرکت کرده و پس از احراز قبولی، دوره مذکور را گذرانده و سپس از طریق آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند.

*ساعت آموزش

رشته «طراحی و توسعه صفحات وب» دارای ۱۰۸ ساعت آموزش است که شامل ۴۲ ساعت شایستگی‌های عمومی، ۵۵ ساعت شایستگی‌های فنی، ۲ ساعت شایستگی‌های پایه و ۹ ساعت شایستگی‌های غیرفنی است.

استاندارد مهارت و درس این رشته شامل:

«ریاضی متشکل از ۲ واحد نظری»، «رایانه‌کار مقدماتی متشکل از ۵ واحد نظری و ۶ واحد عملی»، «طراح امور گرافیکی با رایانه متشکل از ۲ واحد نظری و ۴ واحد عملی»، «طراح صفحات وب (مقدماتی) متشکل از ۳ واحد نظری و ۴ واحد عملی»، «کاربر flash متشکل از یک واحد نظری و ۲ واحد عملی»، «طراح صفحات وب (پیشرفته) متشکل از ۳ واحد نظری و ۴ واحد عملی»،«رایانه‌کار پیشرفته متشکل از ۳ واحد نظری و ۵ واحد عملی»، «کاربر adobe primier متشکل از یک واحد نظری و ۳ واحد عملی» و «کارورزی متشکل از ۴ واحد عملی» است.

درباره ی aradkhorasan

همچنین ببینید

اخذ دیپلم رسمی و معتبر آموزش و پرورش

    دیپلم و سیکل  رسمی آموزش و پرورش سیکل و دیپلم رسمی آموزش و پرورش: …

۲ دیدگاه

  1. سلام
    زمان اخذ دیپلم چقدر طول میکشه؟